999 rezultate për

afrika

Napoli refuzon ofertën e çmendur të Unitedit për Koulibalyn Skuadra e Manchester United prej kohësh është vendosur në kërkim të një mbrojtësi qendre dhe emri që është përmendur së
Vrau me thikë afrikanin në Francë, arrestohet adoleshenti shqiptar Një 16 vjeçar shqiptar është arestuar nga policia franceze, pasi akuzohet si autori i vrasjes së një 21-vjeçari afrikan
Kundërshtari e kap aty ku nuk duhet, lojtari afrikan zëvendësohet direkt (FOTO LAJM) Në një ndeshje të zhvilluar sot në kampionatin skocez midis Celticut dhe Hearts ka ndodhur një incident i cuditshëm. Loj
Atanda i hap sfidë Rexhinaldos Kukësi-Partizani do të jetë kryesfida e kësaj jave në kategorinë superiore. në konferencën prag ndeshje, doli në konfere
Modelja e luti burrin të largohej nga Afrika por nuk e dëgjoi derisa ndodhi e papritura Gruaja e një tregtari diamantesh njoftohet se kishte parashikuar vdekjen e tij dhe madje i kishte kërkuar atij që ta lin
Shteti mysliman afrikan nxjerr gafën e Pacollit dhe turpëron Kosovën Maroku një shtet mysliman në Veri të Afrikës po mban një qëndrim të ashpër ndaj shtetit të Kosovës. Kryeministri i kë
I nxehti afrikan godet Shqipërinë, ku do të arrijnë temperaturat deri në 39 gradë celsius Nëse keni planifikuar pushimet në 15 ditshin e dytë të muajit gusht përgatituni për një mot të mire por në temperatura t
I nxehti afrikan ka prekur vendin, mësoni si të mbroheni Të gjithë e dinë se në ditët e nxehta problemet shëndetësore të njerëzve shtohen. Kjo ndodh për shkak të pakujdesisë së
I nxehti afrikan pushton Shqipërinë, ja sa do të shkojnë temperaturat Java e parë e gushtit do të sjellë temperatura të larta në territorin shqiptar ku gjatë orëve të mesditës vlerat termike
Kujdes në gusht! I nxehti afrikan do të godasë Shqipërinë Muaji korrik ka zhgënjyer shumë pushues për shkak të kushteve atmosferike. Por fillimi i gushtit do të jetë koha per
Bëhuni gati për temperatura afrikane, java e parë e gushtit më e nxehta për këtë vit Këtë periudhë temperaturat në vendin tonë kanë qenë të paqëndrueshme. Me mëngjes dhe drekë të nxehtë dhe pasdite me
Vala e të nxehtit afrikan mbërrin në Shqipëri, por të hënën do të surprizoheni Shqipëria do të mbetet në periferi të valës së të nxehtit afrikan. Meteoalb njofton se gjatë mesditave të kësaj fundj
Kampet e refugjatëve në Afrikë, Macron: Ja si mund të funksionojnë Presidenti francez Emmanuel Macron thotë për BBC se planet e BE për të ngritur qendra pritjeje të emigrantëve në Afrikën
Didier Drogba shpjegon dështimin e skuadrave afrikane në Botëror Në 16 ekipet më të mira të botës, të kualifikuara në Botërorin e Rusisë, nuk ka asnjë skuadër afrikane. Disa skuadra
36 vite që nuk ndodhte, klubet afrikane vendosin rekord negativ në Botëror Për herë të parë që prej vitit 1982, nuk kishte ndodhur asnjëherë që asnjë klub Afrikan të mos kalonte grupin. I vetm
Klubet afrikane thyejnë rekordin 36 vjeçar Për herë të parë që prej vitit 1982, nuk kishte ndodhur asnjëherë që asnjë klub Afrikan të mos kalonte grupin. I vetm
1.5 milionë euro xhiro, shkatërrohet banda e trafikantëve shqiptar në Itali Policia italiane ditën e sotme ka ekzekutuar një operacion blic i cili ka shkatërruar një bandë kriminale e përbërë nga
Vjen i nxehti afrikan në Kosovë Temperaturat e ajrit, në fundjavë pësuan një rënie të lehtë rreth vlerave mesatare, por në fillim të javës sërisht do të
Keita: Nigeria do të shkoj deri në gjysmëfinale të Kupës së Botës Naby Keita beson që Kombëtarja e Nigerisë nga Afrika do të jetë një shembull këtë Botëror për kombëtaret e tjera “afrika
Yaya Toure: Guardiola është racist me futbollistët afrikan Yaya Toure, ku mbylli karrierën si futbollist tek Manchester City, ka zgjedhur të flasë dhe të jap mendimin e tij rreth