999 rezultate për

administrative

Përmbytet Shkodra, kryetarja heq përgjegjësinë nga vetja duke akuzuar qeverinë Në të gjithë qarkun gjatë natës ka pasur reshje të dendura shiu, ndërsa është zgjeruar sipërfaqja e zonave që janë përmb
2620 ha nën ujë, rritet niveli i përmbytjeve në Shkodër Janë përmbytur rreth 2620 ha në Shkodër. Ministria e Mbrojtjes thotë se në Njësia Administrative Bushat ka pasur 370 ha
Kujdes nëse udhëtoni në Shkodër, situata është emergjente Pas reshjve të vazhdueshme të ditëve të fundit dhe shkarkimeëve të panderprera të hidrocentraleve në kaskaden e Drinit j
Rrugët e bllokuara nga rrëshkitjet e dherave dhe përmbytjet në qarqe Bazuar në informacionet e mbërritura në Qendrën e Bashkuar Operacionale pranë Shtabit të Përgjithshëm, situata e përmbyt
Obot, 60% e banesave të rrethuara nga uji Fshati Obot në njësinë administrative Ana e Malit në Shkodër është zona më e goditur nga përmbytjet në këtë qark. Sip
Ja zonat e izoluara nga uji, situata e fundit sipas Qarqeve Gjatë natës së djeshme reshjet e shiut kanë pushtuar të gjithë vendin. Gjatë natës së djeshme në të gjithë territori
Shoferë, bëjeni mend mirë kur të shkoni në Tiranë! (VIDEO) Policia Rrugore ka kryer një numër të madh kontrollesh në rrugët që të çojnë në kryeqytetin e Shqipërisë me radar dhe dr
Stuhia e fuqishme paralizon verilindjen e SHBA Një stuhi e ka prekur verilindjen e SHBA-ve që prej të enjtes në mbrëmje, duke sjellë rënie të konsiderueshme dëbore, sh
6 në pranga, policia rrugore u bën zborin shoferëve në fundjavë Gjatë fundjavës, policia ka vënë në pranga 6 gjashtë shoferë ndërkohë 68 të tjerë iu hoqën patentat pas shkeljeve të kon
Frikë në Evropë, vendimi për ndalimin e dizelit shtyhet për 5 ditë Gjykata Administrative Gjermane në Lajipcig shtyu vendimin nëse qytetet e mëdha mund të ndalonin përdorimin e automjetev
10 të arrestuar në 48 orë, policia "masakron" shoferët e dehur Si çdo fundjavë, edhe këtë fundjavë policia ka "masakruar" gjoba gjatë kontrolleve me Drager e Radar. Policia bën me
Aksion blic, FNSH kreh Elbasanin në mesnatë (VIDEO) Policia Rrugore dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejt kanë kryer një serë kontrollesh gjatë mbrëmjes së djeshme në Elbasan t
Paditi Arta Markun, Gjykata rrëzon Rovena Gashin Gjykata Administrative e Shkallës së Parë ka rrëzuar sot kërkesën e prokurores Rovena Gashi e cila kishte paditur në gjy
Certifikatat online, këto janë zonat ku do të vendosen e-kioskat Njësoj si bankomatet, edhe njësitë administrative të Tiranës do të ofrojnë shërbim “e-Kioskë”, ku çdo qytetar, përmes mo
Refuzohet integrimi i 23 ish-policëve të MUP-it Njëqindenjëmbëdhjetë ish-pjesëtarë të MUP-it të Serbisë, respektivisht 39 punëtorë administrativë, 34 zjarrfikës, 23 ish
Agjencia Kadastrale sqaron dilemat rreth ‘kufirit administrativ’ dhe ‘kufirit kadastral’ Agjencia Kadastrale e Kosovës ka dhënë një sqarim rreth dilemave për “kufirin administrativ” dhe “kufirin kadastral”.
E FUNDIT/ Veriu i Shqipërisë pushtohet nga dëbora, në Kukës arrin në 30 cm Kukësi është zbardhur nga dëbora. Ndërkohë që në jug të Shqipërisë përmbytjet janë akoma një problem kritik dhe po rrezi
Përmbytjet në të gjithë Shqipërinë, PD ngre një ekip informimi në terren Edhe Partia Demokratike ka vendosur të japë kontributin e saj në këto ditë të vështira të krijuara nga moti i keq. At
Policia jep detajet: Në 12 orët e fundit janë pezullkuar 15 leje drejtimi Policia Rrugore bën me dije se gjatë 12 orëve të fundit kanë vijuar kontrollet me Drager e Radar. Në drejtim të shpe
Kjo është historia që po “çmend” shqiptarët në rrjetet sociale Historia që do të lexoni më poshtë ka përfshirë të gjithë rrjetin duke marrë like e share pafund. Ajo që është më e