999 rezultate për

2019

Shtypi i ditës, 14 qershor 2019 (FOTO LAJM) Shtypi i ditës, 14 qershor 2019 (FOTO LAJM)
Hidhet shorti i Premier League, hapet me superfidën Manchester United-Chelsea Është hedhur sot shorti për sezonin 2019/2020 në Premier League dhe starti është "bombë", me supersfidën Manchester Unit
Ranë dëshmorë të atdheut, sa do kompesohen familjet e ushtarakëve Këshilli i Ministrave ka vendosur të kompensojë me një fond të posaçëm familjet e ushtarakëve të vrarë gjatë misionit të
100 milionë lekë të vjetra për familjet e dy ushtarakëve shqiptarë që ranë në krye të detyrës në Letoni Përmes një VKM-je, qeveria shqiptare ka vendosur që të japë 100 milionë lekë të vjetra për familjet e dy ushtarakëve shq
Kuvendi i tërheq vëmendje Metës, zbulohet Rezoluta e PS-së Kuvendi e cilëson një veprim krejtësisht të pavlefshëm vendimin për shtyrjen e zgjedhjeve të 30 qershorit nga Meta. Sot
Emigrantët sollën 150 milionë euro në tre muajt e parë të 2019 Emigrantët kanë sjellë pranë të afërmëve të tyre në Shqipëri 150 milionë euro në tre muajt e parë të vitit, një shumë që
Femra më seksi në botë për vitin 2019 (FOTO LAJM) Revista ndërkombëtare për meshkuj, Maxim, ka shpallur sot femrën më seksi në botë për vitin 2019. Ky titull i është d
Parashikimi i motit, e hënë 10 qershor 2019 Në fillim të javës, data 10 qershor 2019, moti do të jetë me kthjellime dhe prani të vranësirave të cialt në orët e mes
I kishin shënuar pakot me "A", "T" dhe "2": Arrestohen 14 persona për 1.5 kuintal kanabis (VIDEO) Ka shkuar në 14 numri i të arrestuarve në kuadër të operacionit antidrogë të koduar “Bistrica 2019”. Policia e Shteti
Shtypi i ditës, 06 qershor 2019 (FOTO LAJM) Këto janë titujt kryesorë të shtypit për ditën e sotme, e enjte 6 qershor.
Nxënësit e Jahja Kemal, nga Bukureshti u kthyen me 3 vende të para, 8 të dyta dhe 2 të treta Arritjet e reja të nxënësve të shkollës fillore dhe të mesme “Jahja Kemal” në konkursin ndërkombëtar InfoMatrix 2019, në
ZYRTARE/ Barcelona prezanton fanellat e sezonit 2018/2019 (FOTO & VIDEO) Edhe zyrtarisht, Barcelona tashmë ka prezantuar fanellat vendase për sezonin e ardhshëm Fanellat e reja do të jetë kr
Shtetet më të lumtura dhe më pak të lumtura për vitin 2019 "Trofeun" për shtetin më të lumtur për këtë vit e merr Finlanda. Jo vetëm që ka një kryeqytet të pasur me krijime gas
Horoskopi për sot, 1 qershor 2019 Dashi Dikush që qëndron pranë jush gjatë kësaj kohe të çuditshme do të qëndrojë pranë jush edhe në të ardhmen, prandaj
Tërmeti i fortë, banorët e Korçës dalin të tmerruar nga shtëpitë Shtatë goditje të forta tërmeti kanë tmerruar sot në orët e para të ditës banorët e Korçës dhe rrethinave. Lëkundjet
ShMP "Jahja Kemal" organizon turne ndërkombëtar në shah "Kualiteti 2019" Shahu në ShMP "Jahja Kemal" filloi të futet në vitin 2012. Fillimisht kjo lojë ishte në kuadër të klubit të shahut, kurs
Horoskopi për ditën e sotme, 27 maj 2019 Dashi Një vendim që do të ndërmerrni sot do të ketë pasoja të gjera dhe kjo mund të rezultojë në vendosjen e karrierës
10 makinat luksoze që kryesojnë listën e të preferuarave për futbollistët në vitin 2019 (FOTO LAJM) Shumë futbollistë preferojnë të kenë makina të shtrenjta e luksoze. E përditshmja angleze "The Sun" ka sjellë 10 maki
Presidenti i PSG-së nën akuzë Presidenti i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi, është nën akuzë. Ai akuzohet për dhënje rryfsheti për Boterorin e Atletikës në