999 rezultate për

1195

Te gjithe prinderit duhet te marrin shembull nga Bill Gates, ja si sillet ai me fëmijët e tij Megjithëse Bill Gates zotëron kompaninë më të madhe të softuerëve në botë dhe mban titullin e "njeriut më të pasur në bo
Flaka Krelani shpërthen në lot, çfarë e bëri të qajë në studio këngëtaren (FOTO LAJM) Ka spikatur qysh fëmijë me zërin e fuqishëm dhe ka vijuar të ketë në muzikë një profil të kuruar artistik. Ndryshe ng
Historia e Miss-it shqiptar dhe përpjekjet e vazhdueshme për t'u bërë nënë (FOTO LAJM) Alma Ajazi Bossuet mund të jetë një emër i panjohur për publikun shqiptar, por pas saj fshihet një histori e jashtëzakon
Kush është vajza bukuroshe në krah të djalit të Presidentit të Kosovës?! (FOTO LAJM) Endrit Thaҫi, djali i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është në lidhje me aktoren nga Peja, Arta Nitaj. D
Të braktisura nga babai i alkolizuar e abuzues, 3 motrat nga Librazhdi përlotin publikun Një histori e dhimbshme është trajtuar sot tek e “Diela Shqiptare” në “Ka një mesazh për ty”. Xhuliana, një vajzë 21
Zajmina tregon propozimin në Maldive: Unaza ishte fshehur poshtë pecetës (FOTO LAJM) Nga ishujt Maldive, aty ku këngëtarja Zaimina Vasjari postoi një foto me unazë, gjithҫka mori një rrugë tjetër.
Pas dasmës, Fiori Dardha me një projekt të ri në radio (FOTO LAJM) Ajo realizoi dasmën e saj në 5-vjetorin e të birit duke bërë që 2017-a të jetë viti më i rëndësishëm për të. Por jo
Rrëfehet Florian Binaj: Jeta si baba dhe njohja me bashkëshorten (FOTO LAJM) Aktori i mirënjohur i humorit Florian Binaj që prej 13-vjetësh, është pjesë e Portokallisë e cila është bërë si shtëpia
Valbona Selimllari flet për punën në Bashkinë e Tiranës: S’jam as për imazh, as për mesazh Prej më shumë se një muaji, Miss-i i përjetshëm shqiptar, siҫ është konsideruar bukuroshja Valbona Selimllari, ka
8 Marsi, portrete nënash shqiptare, të zakonshme e të pazakonta! (FOTO LAJM) Dita e sotme, është dita e grave, nënave, motrave e të gjithë femrave nëpër botë. Ato janë punëtore e fjalëpaka, oksigje
Nuk do ta besoni, ja si ka qenë Valbona Selimllari para 26 vitesh (FOTO LAJM) Kanë kaluar rreth 26 vite që nga koha kur Valbona Selimllari u shpall Miss Albania. Valbona ka një afrimitet ndryshe me
Sindroma e fëmijës së vetëm! Shkaqet dhe pasojat në të ardhmen Sindroma e fëmijës së vetëm, ka një karakter sjellor dhe jo biologjik, dhe përfshin ata fëmijë të cilët nuk kanë motra/v
“Drejtoresha e Tatimeve”: Ky do të jetë roli më i vështirë i jetës… Aktorja shqiptare e humorit, Delinda Zhupa, e spikatur për disa role në spektaklin “Portokalli”, sidomos si ish-drejtore
Reagimi i nënës kur mëson se ka lindur djalë ndërkohë që priste vajzë (FOTO LAJM) Kim Guiley dhe bashkëshorti i saj Travis, gjithmonë kanë dashur të kenë dy fëmijë, një djalë dhe një vajzë. Dhe pasi
Probleme me rënien e flokëve? Ja zgjidhja Problemet e flokëve në vjeshtë janë problemi që e ndeshim të gjithë, pavarësisht nga mosha. Mund të jenë një sërë fa
Valbona Selimllari i rikthehet Miss Albania-s: Pse ia mbajta të fshehtë babait Valbona Selimllari i është rikthyer kohës kur ka marrë pjesë në Miss Albania, në vitin e largët 1991. E ftuar në një int
Afërdita Dreshaj i jep fund lidhjes? Ndonëse mundohen me mjaft mjeshtëri për të fshehur lidhjet dhe ndarjet, shpesh yjet e show bizit shqiptar bien pre e rrj
Fotografi mahnitëse nga bota e kafshëve (FOTO LAJM) Natyra është pjesa më mahnitëse, shpesh ne ngelemi pa fjalë përballë veprave dhe gjallesave të saj. Të apasionuarit pas
Mitroviç: E përshëndeta Besnik Hasin Aleksander Mitroviҫ, futbollist serb i Anderlecht, është shprehur se incidenti që ndodhi në ndeshjen Serbi-Shqipër
Ja 12 penalltitë që ka humbur CR7 (VIDEO) Cristiano Ronaldo ka humbur 12 penallti në karrierën e tij dhe e fundit ishte ajo në Champions League kundër bullgarëve