Zyrtare/ 4 pikë në 5 ndeshje, Longo largohet nga Teuta

Diego Longo nuk do të jetë më trajner i Teutës. Klubi durrsak ka njoftuar  përmes një postimi në faqen zyrtare se tekniku italian ka ndërprerë me konsensus bashkëpunimin, pas takimit që ka patur me presidentin Edmond Hasanbelliu.

Rezutaltet e dobta në këto javë të para sollën këtë ndryshim me ‘djemtë e detit” që morën vetëm 4 pikë në 5 ndeshje, duke fituar me Skënderbeun, barazuar me Tiranën. Ndërkohë, bregdetarët u mundën nga Partizani, Laçi dhe Vllaznia së fundmi.

Longo është trajneri i tretë që largohet në këto 5 javë kampionat, pasi më herët iku Stavri Nica nga Laçi dhe Rrahman Hallaçi nga Kukësi. Për Longon kjo ishte eksperienca e tretë në Shqipëri, pas aventurave me Kukësin dhe Flamurtarin.


Shtuar 24.09.2023 14:39