Zbulohet lista e votave për “Topin e Artë”, ky pritet të jetë fituesi

Pasi fletëvotimet e gazetarëve, kapitenëve dhe teknikëve për Topin e Artë 2021 u mbyllën fundjavën e kaluar, një listë e supozuar e rezultateve u shfaq në rrjete.

Sipas listës, e cila u zbulua nga Jeboisdeeauu në Twitter, Robert Lewandowski (Bayern) do të jetë fituesi me 627 vota, i ndjekur nga Lionel Messi (PSG) dhe Karim Benzema (Real Madrid).

Cristiano Ronaldo është në pozitën e nëntë. Nëse kjo listë është e vërtetë apo jo, do të dihet vetëm më 29 nëntor, kur do të bëhet ceremonia e ndarjes së çmimeve.

Renditja në Top-10:

1 Robert Lewandowski (Bayern)

2 Lionel Messi (Barcelona/PSG)

3 Karim Benzema i tretë (Real Madrid)
4 Mohamed Salah (Liverpool)

5 Jorginho (Chelsea)

6 Kylian Mbappe (PSG)

7 N’Golo Kanté (Chelsea)

8 Erling Haaland (Dortmund)

9 Cristiano Ronaldo (Juventus/Man. United)

10 Kevin De Bruyne (Manchester City).


Shtuar 27.10.2021 19:04