Tifozët e Liverpoolit shqetësohen për transferimin 100 milionë euro: Na mashtruan, ktheje Mane (VIDEO)

Një video e humbjeve të  rasteve të tmerrshme të Nunez-it është shfaqur në rrjetet sociale në prag të sezonit të ardhshëm, e cila ka shkaktuar shqetësimin e tifozëve të Liverpool-it, por edhe një mori komentesh.

Tifozët e Liverpool janë shumë të shqetësuar për transferimin e uruguajanit. Darwin Nunez mbërriti në Anfield, e kjo për shkak të një videoje të shpërndarë në rrjetet sociale.

Falë paraqitjeve të tij fantastike në Benfica, Nunez  kaloi te Liverpool për 80 milionë euro, me tarifën totale të transferimit që rritet në 100 milionë me bonuse.

Por duke gjykuar nga video e humbjeve të tij të tmerrshme në stërvitjen parasezonale, do të mendonit se ai ishte një ligë i vogël. Domethënë, Nunez gjuajti mbi traversë nga afër dhe nuk arriti të kontrollojë disa krosim.

“Ne jemi mashtruar”, shkroi një përdorues në Twitter, ndërsa një tjetër shtoi:

“Na kthe Mane”.

Madje njëri shkroi se ai mund të jetë “Andy Carroll i ardhshëm”, ish-sulmuesi anglez që erdhi në Liverpool për 40 milionë euro dhe shënoi vetëm gjashtë herë në 44 ndeshje.

Liverpool aktualisht ndodhet në Tajlandë, ku po zhvillon disa ndeshje përgatitore për sezonin e ardhshëm dhe i pari në serinë e takimeve ishte ndaj Manchester United.

United luajti pa yllin kryesor Cristiano Ronaldo, dhe Ten Hag luajti me dy skuadra, secila për 45 minuta. Nga ana tjetër, Klopp përdori 32 lojtarë dhe Fabio Carvalho dhe Darwin Nunez morën përforcime në minutat e para.

I riu uruguaian do të zëvendësojë Sadio Mane, senegalezin që u largua nga Anfield për t’iu bashkuar gjigantëve bavarez, Bayern Munich.

Megjithatë, është ende herët për të gjykuar Nunez duke pasur parasysh se ai është një lojtar i ri i talentuar që shënoi 34 gola në 41 ndeshje sezonin e kaluar në Benfica. /albeu.com/

Miqësore para sezonit - Manchester United - Liverpool


Shtuar 13.07.2022 08:53