Tensioni mes Tuchel-Conte, trajneri italian ka një mesazh epik për teknikun e Chelsea (VIDEO)

Conte dhe Tuchel fillimisht u përplasën kur Pierre-Emile Hojbjerg shënoi golin e barazimit për ta bërë ndeshjen 1-1 pas golit të hapjes nga Kalidou Koulibaly.

Reece James më pas bëri rezultatin 2-1, me golin e tij që e dërgoi Tuchelin duke vrapuar në vijën e kontaktit duke u afruar pranë Conte-s.

Shefi i Tottenham-it bëri shaka në Instagram mbrëmë vonë se Tuchel ishte me fat që nuk kishte parë festimet e tij të egra. Conte tha gjithashtu se menaxheri i tij kundërshtar e meritonte të rrëzohej. Ai postoi një foto të Tuchelit duke vrapuar pranë tij dhe shkroi: “Me fat që nuk të pashë… do të ishte e merituar që të të ndalja festën”.

Dyshja gjithashtu u përball përsëri kur Anthony Taylor shpërtheu për ndeshjen me kohë të plotë, gjë që i pa që të dy të dy të verdhët dhe u përjashtuan. Tuchel tha pas ndeshjes se ai lejoi që emocionet e tij t’i mbizotëronin. Conte ndërkohë mbeti i heshtur kur u pyet nga media, por nuk kishte frikë të kishte një tjetër ngacmim në Tuchel në rrjetet sociale.

Tuchel nuk e lëshoi Conten kur i dha dorën pasi mbaroi ndeshja. Tekniku italian më pas u revoltua dhe u kthye përsëri me inat nga gjermani.

Trajneri i Chelseat tha: “Mendova se kur shtrëngonim duart ju shikonit në sy. Ai kishte një mendim tjetër. Nuk ishte e nevojshme, por shumë gjëra nuk ishin të nevojshme.

Ne të dy morëm një karton të kuq. Mendoj se nuk ishte e nevojshme. Një tjetër vendim i dobët i arbitrit. Nuk ka problem. Është emocionale, është futboll, është loja, është Premier League. Nëse takohemi, takohemi. Është mes një ndeshje futbolli, jemi burra dhe dy konkurrentë.”/ h.ll/albeu.com

Shtuar 15.08.2022 12:01