Shakira dhe Pique po shijojnë fundjavën së bashku pas ndarjes së tyre

Ndarja e Shakirës dhe Gerard Pique, e cila nisi si sekret i hapur, është bërë realitet pas konfirmimit të këtij lajmi nga këngëtarja mëngjesin e së shtunës. “Me keqardhje konfirmojmë se po ndahemi”, tha ajo.

Për mirëqenien e fëmijëve tanë, të cilët janë prioriteti ynë kryesor, ju kërkojmë të respektoni privatësinë e tyre. Faleminderit për mirëkuptimin”, thuhet në deklaratën e shkurtër të agjencisë së komunikimit të artistit kolumbian, shkruan albeu.com.

Shakira dhe Piqué së bashku me këtë fundjavë pas ndarjes së tyre.  SOCIALITE.

Megjithatë, të dy po kalojnë fundjavën me djalin e tyre Milan në Hluboka, ku i vogli po luan në një turne ndërkombëtar bejsbolli, siç zbulohet ekskluzivisht nga “Mamarazzi”, që i përket “El Periodico”. Për më tepër, siç siguroi tashmë Shakira në letrën e saj, të dy duan të ruajnë mirëqenien e fëmijëve të tyre pavarësisht ndarjes së çiftit .“Marrëdhënia e tyre miqësie nuk po kalon momentin më të mirë, por e ruajnë për të mirën dhe lumturinë e fëmijëve të tyre”, ka shpjeguar ky burim.

Një distancë që zgjat tre muaj

Pak ditë më parë, gazetari Emilio Perez de Rozas zbuloi se qendërmbrojtësi i Barçës ishte kthyer në apartamentin e tij që ndodhet në rrugën Muntaner në Barcelonë, për shkak të kohës së keqe që po kalonte kjo marrëdhënie për shkak të një pabesie të futbollisti me një vajzë 22-vjeçare. Sipas ‘Mamarazzi Edhe ambienti i lojtarit rithekson se arsyeja tjetër e kësaj distancimi është si pasojë e “lodhjes së marrëdhënies”, e cila zgjat që nga viti 2010.

“Shakira duket e qetë, duke bërë përpjekje për të buzëqeshur dhe për t’u sjellë mirë me njerëzit që i afrohen, megjithatë Pique është më i dëshpëruar”, thotë burimi. Pique, sapo të kthehet në Spanjë, planifikon të shkojë në Maldive, ajo që nuk e di është nëse do të shkojë me të dashurën e tij të re, stjuardesën 22-vjeçare. /albeu.com/

Shtuar 5.06.2022 18:51

Tags: ,