Salernitana përjashtohet nga kampionati? Si do të ndryshonte renditja në Serie A

Rasti Salernitanashqetësimet dhe pyetjet. Deri më sot, skenari i përjashtimit nga kampionati i Serisë A është i gjithi për t’u verifikuar, por nuk mund të përjashtohet.

Siç ju kemi shpjeguar, në këtë hipotezë NOIF flet shumë qartë: të gjitha ndeshjet me klubin e granatës do të anuloheshin, raporton TuttoMercatoWeb.

Një goditje me sfungjer që do të ndryshonte renditjen e Serisë A: në fakt, pothuajse të gjitha skuadrat do të humbnin tre pikë në krahasim me renditjen aktuale.

Renditja aktuale:

Interi 40
Milan 39
Atalanta 37
Napolit 36
Fiorentina 30
Roma 28
Juve 28
Empoli 26
Lazio 25
Bolonjës 24
Verona 23
Sassuolo 23
Torinos 22
Sampdoria 18
Udineses 17
Venice 16
Spezia 12
Cagliari 10
Genoa 10
Salernitana 8

Klasifikimi i ri
Interi * 40
Milano 36
Atalanta 34
Naples 33
Fiorentina 27
Roma 25
Juve 25
Empoli 23
Lazio 22
Verona 22
Bologna 21
Sassuolo 20
Turin 19
Udinese * 17
Venice 16
Sampdoria 15
Genoa 10
Spezia 9
Cagliari 9
Salernitana – përjashtohen

*një lojë më shumë. /albeu.com/


Shtuar 16.12.2021 16:56