Përplasje e dhimbshme, momenti kur Ronaldo “copëton” hundën në ndeshjen me Çekinë (VIDEO)

Cristiano Ronaldo u mbulua me gjak pas një përplasjeje të dhumbshme me portierin e Republikës Çeke, Tomas Vaclik.

Sulmuesi i United dëmtoi keq hundën në minutën e 12 të ndeshjes mes Portugualisë dhe Republikës Ceke.

Sulmuesi mori ndihmën mjekosore dhe më pas u rikhtye sërish në fushën e lojës me fashë në hundë.

Portugalia në fund mori një fitore bindëse me rezultatin 4-0 edhe pse Ronaldo nuk shënoi asnjë prej tyre./albeu.com


koment