Përleshje mes tifozëve në stadium, vdes 53-vjeçari (VIDEO +18)

Përleshje në stadium, vdes tifozi amerikan. Tifozi i New England Patriots, Dale Mooney (53) vdiq në tribuna pasi u rrëzua nga tribuna nga një tifoz i Miami Dolphins.

Mooney është provokuar nga tifozët kundërshtarë dhe kur ai është kundërpërgjigjur ka ndodhur një përplasje fizike.


Disa fansa e sulmuan Mooney-n dhe njëri e rrëzoi brutalisht. Edhe pse iu dha ndihma e shpejtë, jeta e tij nuk u shpëtua.


Shtuar 21.09.2023 21:39