Pasuesi i Haaland refuzon Barcelonën (FOTO LAJM)

Barcelona refuzohet nga Karim Adeyemi, sulmuesi i RB Sazlburg që preferon transferimin në Bundesliga dhe të bëhet pasuesi i Erling Haaland.

Adeyemi ka shkëlqyer këtë sezon, duke shënuar 11 gola në kampionatin austriak dhe 4 në Champions League.

Katalanasit nuk po kalojnë një moment të mirë, ndërkohë që Adeyemi kërkon Dortmund me gjasa edhe për të treguar se mund të jetë ai e ardhmja e sulmit të Gjermanisë. /h.ll/albeu.com


Shtuar 6.12.2021 21:48