Nga Franca e bëjnë të kryer, Onana zbarkon sot në Milano për vizitat mjekësore

Sipas L’Equipe, Andre Onana ka marrë “ok” nga drejtuesit dhe sot do të zbarkojnë në Milano, për të kryer testet mjekësore, ku më pas do të nënshkruajë një kontratë 5-vjeçare  me “Nerazzurrët”.

Pas përfundimit të këtyre procedurave, Onana do të kthehet me ekipin e tij kombëtar, Kamerunin ku po përgatitet për Kupën e  Afrikës.

Portieri do të qëndrojë te Ajax deri në qershor dhe nga karriku do të jetë në dispozicion të Sumone Izaghit. /albeu.com


Shtuar 4.01.2022 11:18