Ndryshimi radikal i Higuainit, lë numrin historik dhe merr numrin pretigjoz (FOTO LAJM)

Moment ndryshimi për Gonzalo Higuain në Inter Miami.

Sulmuesi ka vendosur të ndryshojë numrin që do të mbajë në shpinë në ndeshje. Pipita do të lërë mënjanë “9” që e ka karakterizuar prej shumë sezonesh dhe do t’i lërë vendin “10”, shkruan AS.

Që nga ardhja e tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sulmuesi argjentinas mbante numrin “vrasës” që e karakterizonte gjithmonë.

Gjatë vitit 2021, Higuaín luajti 30 ndeshje me Inter Miami, duke shënuar 12 gola. /albeu.com/

Higuain, nga '9' në '10'

Shtuar 27.01.2022 18:42

Tags: