Mungon vetëm zyrtarizimi, Gavi me kontratë të re dhe klauzolë stratosferike

Gavi do të jetë lojtar i Barcelonës deri në vitin 2026, me talentin e katalansve që ka zgjedhur të qëndrojë në “Camp Nou”.

Zyrtarizimi i rinovimit të Gavit do të bëhet ditën e enjte, teksa klauzola e largimit të tij pritet të jetë 1 miliardë euro.

Kujtojmë se Gavi është shndërruar në një lojtar kyç në formacionin e Xavi Hernandez, me këtë të fundit që është një admirues i lojës së tij./ h.ll/albeu.com


Shtuar 13.09.2022 14:50