Milani triumfon ndaj Geonas dhe siguron çerekfinalen e Kupës së Italisë (VIDEO)

Milani ka arritur të fitojë pas shtesave ndaj Genoas për t’u kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Italisë.

“Kuqezinjtë” ishin në disavantazh pas 45 minutëshit të parë kur mbrojtësi Leo Ostigard realizoi për mysafirët në minutën e 17-të.

Në pjesën e dytë vendasit i barazuan shifrat nëpërmjet Olivier Giroud i cili realizoi një gol të bukur pas një asistimi nga Theo Hernandez në minutën e 74-të.

Goli i Giroud – VIDEO

Pas kësaj rrjetat mbetën të paprekura për pjesën e mbetur të 90 minutëshit, duke lënë gjithçka për kohën e vazhdimeve.

Në vazhdime, Rafael Leao i dha avantazhin skuadrës tre minuta pa përfunduar pjesa e parë në minutën e 103-të, një gol nga i cili po tentonte të harkonte, duke e befasuar portierin Semper.

Goli i Leaos – VIDEO

Për të mos i lënë asgjë në dorë fatit, Alexis Saelemaekers e thelloi epërsinë në minutën e 112-të nga një tjetër asistim i Theos, duke e vulosur fitoren e “Kuqezinjve” për 3-1.

Goli i Saelemaekers – VIDEO

Me këtë fitore Milani kualifikohet për në çerekfinale të Kupës së Italisë, aty ku do të takohet me fituesin e duelit Lazio-Udinese.


Shtuar 13.01.2022 23:51