Macja futet në fushë gjatë ndeshjes, klubi e merr dhe e shëron (VIDEO)

Një mace ka ndërprerë për disa minuta ndeshjen e mbrëshme në Championship, mes Sheffield Wednesday dhe Wigan Athletic.

Sot klubi i Sheffield njoftoi publikun se macja e futur në fushë, ishte e lënduar në kokë dhe se ata e dërguan te veterinarët, shkruan LIG Sport

Tema për macet është aktuale në Angli, pasi dje u publikuan disa pamje të futbollistit francez, Kurt Zouma duke e goditur macen e tij.


Shtuar 9.02.2022 18:00

Tags: , ,