Luajti vetëm pjesën e parë në miqësore, CR7 largohet menjëherë nga stadiumi

Cristiano Ronaldo duket se ka filluar t’i japë fund spekulimeve për të ardhmen e tij, kur luajti në ndeshjen e fundit parasezonale të Manchester United kundër Rayo Vallecano, por portugezi luajti vetëm në pjesën e parë dhe menjëherë pasi u zëvendësua ai u largua nga Old Trafford , me disa tifozë të cilët e shikuan jashtë teksa po largohej.

Pasi Ten Hag nxorri jashtë loje Cristiano Ronaldon, superylli nuk u kthye në pankinë për pjesën e dytë për të parë performancën e shokëve të skuadrës.

Cristiano Ronaldo nuk mori pjesë në turneun e Manchester United në Azi , dhe kjo mund të jetë një tregues se pse Erik Ten Hag nuk e lejoi atë të vazhdonte në fushë.

Zakonisht trajnerët përdorin ndeshje parasezonale për të parë lojtarë që nuk kanë shumë mundësi gjatë vitit, duke i lejuar lojtarët e tyre të lehtësohen në këtë sezon të ri.

Edhe pse ai u duartrokit dhe u brohorit nga tifozët brenda Old Trafford gjatë minutave të tij të para të luajtura këtë parasezon, disa tifozëve të tjerë nuk e pëlqyen qëndrimin e portugezit, me shumë njerëz që menduan se mund të ishte më mirë që ai të largohej, pasi ata nuk  mendojnë se ai është plotësisht i përkushtuar./ h.ll/albeu.com