LISTA/ Deschamps publikon listën e lojtarëve të grumbulluar për Finlandën dhe Kazakistanin, rikthehet Kante

Didier Deschamps përfshin Benzema, Griezmann dhe Koundé në skuadrën për ndeshjet kundër Kazakistanit dhe Finlandës.

Mbrojtësi Kurt Zouma , portieri Alphonse Areola dhe sulmuesi Wissam Ben Yedder janë tre nga risitë kryesore të skuadrës që trajneri i kombëtares franceze, Didier Deschamps , shpalli këtë të enjte për dy ndeshjet e ardhshme kualifikuese për Botërorin 2022 kundër Kazakistanit dhe Finlandës .

Lista, e cila përfshin edhe ‘spanjollët’ Karim Benzema, Antoine Griezmann dhe Jules Koundé , dominohet nga nevoja e Deschamps për të zëvendësuar disa dëmtime të zakonshme nga grumbullimet e tij të fundit, veçanërisht mbrojtësi Raphäel Varane, sulmuesi i Atlético Thomas Lemar dhe portieri zëvendësues Mike Maignan.

Rikthehet pas një sërë problemesh fizike edhe mesfushori N’Golo Kanté, boshti i lojës franceze.

Kjo është lista e plotë e të ftuarve:

Portierë : Hugo Lloris (Tottenham / ING), Benoît Costil (Girondins / FRA) dhe Alphonse Areola (West Ham / ING).

Mbrojtës : Lucas Digne (Everton / ING), Léo Dubois (Olympique Lyonnais / FRA), Benjamin Pavard, Lucas Hernandez dhe Dayot Upamecano (Bayern Munich / ALE), Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain / FRA), Jules Koundé (Sev ESP), Théo Hernandez (Milan / ITA) dhe Kurt Zouma (Chelsea / ING).

Mesfushorët : N’Golo Kanté (Chelsea / ING), Paul Pogba (Manchester United / ING), Aurélien Tchouaméni (Monaco / FRA), Mattéo Guendouzi (Marseille / FRA) dhe Adrian Rabiot (Juventus / ITA).

Sulmues : Karim Benzema (Real Madrid / ESP), Antoine Griezmann (Atlético de Madrid / ESP), Moussa Diaby (Leverkusen / ALE), Kingsley Coman (Bayern Munich / ALE), Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain / FRA) dhe Wissam Ben Yedder (Monako / FRA). r.t/albeu.com


Shtuar 4.11.2021 15:08