Kalendari i La Liga 2022/23: Këta janë rivalët e Barçës dhe Realit në javën e parë, ja kur luhet El Clasico

Kalendari i La Liga Santander 2022-2023 tashmë është i njohur pas shortit të zhvilluar këtë të enjte në zyrat e Federatës Mbretërore të Futbollit Spanjoll (RFEF).

Në javën e parë, e cila do të zhvillohet më 13/14 gusht, Barça do të presë Rayo Vallecanon, ndërsa kampionët në fuqi Real Madrid do të vizitojnë  Almerian e sapo ngjitur.

Sa i përket El Clasicos, duhet theksuar se Real Madrid-Barça do të luhet më 16 tetor (Java e  9) në Santiago Bernabeu dhe Barça-Real Madrid do të luhet në Camp Nou më 19 mars 2023 (java e  26).

Java 1 e Ligës Santander 2022-23

Athletic-Mallorca
Barcelona-Rayo Vallecano
Betis-Elche
Celta-Espanyol
Cádiz-Real Sociedad
Osasuna-Sevilla
Almería-Real Madrid
Getafe-At. Madrid
Valladolid-Villarreal
Valencia-Girona. /albeu.com/

Shtuar 23.06.2022 18:01