Henry: Messi? Jo, shoku im më i mirë i skuadrës ishte një tjetër, kishte talent të “çmendur” (FOTO LAJM)

E bukura e të qenit fenomen futbolli është se shpesh e gjejmë veten duke luajtur përkrah shokëve të tjerë.

Dhe pak në karrierën e tyre mund të mburren me bashkëlojtarë dhe ndërkombëtarë të rëndësishëm sa Thierry Henry.

Në fund të fundit, francezi ishte shpirti i dy skuadrave legjendare, Topçinjve të pathyeshëm të Wengerit dhe Barcelonës së parë të Guardiolës.

Por a ishte Messi shoku i ngushtë i Henry? Jo. Francezi u tregua i sinqertë duke zgjedhur sulmuesin Bergkamp me të cilin formuan një dyshe të frikshme te Arsenali.

“Dennis Bergkamp”. Natyrisht, holandezi ishte një talent i çmendur. “Unë gjithmonë kam thënë se Dennis mbetet shoku më i mirë i skuadrës që kam pasur ndonjëherë. Ai është ëndrra e çdo sulmuesi”, tha Henry. /albeu.com/

BIRMINGHAM - 12 JANAR: Thierry Henry i Arsenalit feston golin e tij të 100-të për Arsenalin me Dennis Bergkamp të Arsenalit gjatë ndeshjes së FA Barclaycard Premiership midis Birmingham City dhe Arsenal të mbajtur më 12 janar 2003 në St Andrews në Birmingham, Angli. Arsenali e fitoi ndeshjen me rezultat 4-0. (Foto nga Shaun Botterill / Getty Images)


Shtuar 22.10.2021 22:11

Tags: ,