Formacionet zyrtare Sassuolo-Juventus

Juventusi do të udhëtojë në transfertë për t’u përballur me Sassuolon në sfidën e javës së 34-të të Seria A, takim që do të nisë në orën 20:45 dhe luhet në stadiumin “Stadio Mapei-Citta del Tricolore”.

Bardhezinjtë e Missimiliano Allegrit aktualisht pozicionohen në vendin e 4-të, pozicion që të dërgon në Champions League sezonin e ardhshëm, ndërsa përballjen e sotme do të kërkojë 3 pikët për të blinduar këtë pozicion.

Sassuolo ndodhet në mesin e tabelës së klasifikimit pa një objetiv, teksa është e qetë edhe për përballjen me Juven.

Trajnerët Alessio Dionisi dhe Massimiliano Allegri kanë bërë zgjedhjen e lojtarëve që do të luajnë nga fillimi./h.ll/albeu.com

Formacionet zyrtare:

 

Shtuar 25.04.2022 20:11