Formacionet e mundshme Salernitana-Inter (FOTO LAJM)

Sot në mbrëmje luhet sifda midis Salernitana-Inter.

Inter ka si synim të vazhdojë të krijojë distancë midis rivalëve të tyre si Milan dhe Napoli. Zikaltërit momentalisht ndodhen në vendin e parë me 40 pikë dhe ndiqen nga Milan me 39 pikë dhe Atalanta me 37 pikë.

Ekipi i Simone Inzaghit ndodhet në një moment shumë të mirë pasi ka arritur kualifikimin nga grupet e Champions League dhe kryesimin e tabelës e Seria A. / h.ll/albeu.com

Formacionet e mundshme:

 


Shtuar 17.12.2021 09:10