EURO 2020/ Sonte mësohet skuadra e dytë finaliste, Anglia apo Danimarka?

Dje, Italia siguroi pjesëmarrjen në “Euro 2020” duke mposhtur pas penalltive ndaj Spanjës.

Ndërsa, sonte (e mërkurë) do zhvillohet gjysmëfinalja e dytë mes Anglisë dhe Danimarkës.

Dy Kombëtaret kërkojnë vetëm fitore në mënyrë që të prekin finalen.

Takimi nis në ora 21:00 dhe barazuar në paraqitjet e kaluara, premtohet një super përballje.

Ndërkohë, fituesi i takimit përballet me Italinë me 11 korrik në “Wembley”.


Shtuar 7.07.2021 08:37