Egoja e Mbappe, ëndrra e Messit dhe zhgënjimi i CR7, videoja virale para “Katar 2022” (VIDEO)

Kanë mbetur më pak se dy muaj para fillimit të Kupës së Botës në Katar 2022 . Mes kaq pritjesh, kanë ndodhur ngjarje të panumërta. Protagonistët kanë pasur maja maksimale, kanë rënë, kanë rënë në fund dhe madje janë ngritur sërish për të arritur me vrullin e fitores.

Një video nga “B/R Football” diskuton të gjitha ndodhitë dhe më shumë, dhe kjo është arsyeja pse u bë videoja virale në rrjetet sociale.

Nga Franca dhe Brazili në Portugali, Argjentinë dhe Belgjikë , disa figura u shfaqën në skenë për të grafikuar në mënyrë reale të tashmen që po kalojnë lojtarët. Kylian Mbappe, Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Kevin De Bruyne ishin disa nga yjet e zgjedhur për të nxjerrë në pah produksionin që ka më shumë se 95 mijë pëlqime dhe ka arritur në vende të ndryshme të botës.

Në radhë të parë shfaqet Mbappe, ylli francez i cili në Katar do të shkojë për rivlerësimin e Kupës së Botës pasi është shenjtëruar në Rusi 2018. Në sekuencë mesazhi është i qartë, francezi shihet si ‘egoist’ dhe disa statistika e tregojnë . Kjo është arsyeja pse “B/R Football” e pozicionoi atë si një sulmues që dëshiron që i gjithë rrethi i lojës të kalojë përmes tij.

Në një tjetër imazh shfaqet Lionel Messi, ylli argjentinas i cili sapo ka pasur një paraqitje të shkëlqyer si me PSG -në ashtu edhe me Kombëtaren e Argjentinës kohët e fundit. Në një sezon në të cilin ai padyshim rikuperoi nivelin e tij të mrekullueshëm, ai arrin në Kupën e Botës me shpresën për të marrë titullin që i mungon, Kupën e Botës, atë për të cilën ai kaloi momente komplekse në vendin e tij dhe gjithmonë u rikthye.

Cristiano Ronaldo nuk mund të mungonte. Një vit atipik për CR7, i cili donte të largohej nga Manchester United , por nuk mundi dhe tani mbeti pa luajtur në Champions League. Me një dhuratë të komplikuar, në të cilën Erik ten Hag e konsideron si alternativë dhe jo si titullar fiks, portugezi dogji fanellën e Djajve të Kuq për t’i kthyer faqen skuadrës së tij. Imazhi është tronditës.

Në video tregohen edhe lojtarë të tjerë si Kevin De Bruyne, Christian Pulisic apo dhe trajner si Luis Enrique.

Shtuar 27.09.2022 13:39