Çmenduri në Angli: Duheshin 7 gola për t’u ngritur në ligë, Bristol bën mrekullinë (VIDEO)

Futbolli ndonjëherë të jep kujtime të mrekullueshme të çmendura në formën e ndeshjeve të paharrueshme si ajo që u zhvillua në kategorinë e katërt angleze mes Bristol Rovers dhe Scunthorpe të shtunën.

Ishte ndeshja e fundit e sezonit dhe miqtë duhej të fitonin me shtatë gola kundër Scunthorpe tashmë të rënë në rënie në përpjekjen e tyre për të siguruar promovimin duke vulosur vendin e tretë në tabelën e Ligës së Dytë.

Dhe kjo është pikërisht ajo që ndodhi pavarësisht se Bristol Rovers duhej të shënonte deri në pesë gola në pjesën e dytë. Aaron Collins dhe Anthony Evans realizuan nga një dy herë, me Elliot Anderson që shënoi golin e shtatë të ekipit të tij për të çmendur turmën vendase.

I riu i Scunthorpe, Oliver Lobley, ka shënuar më parë një autogol në pjesën e parë për të kaluar Bristol Rovers përpara përpara se Connor Taylor të dyfishonte epërsinë e tyre./ h.ll/albeu.com