Chelsea humbi ndaj Arsenalit, tifozi i irrituar i kthehet kapitenit dhe nis debati (VIDEO)

Cesar Azpilicueta i zemëruar, u përball me një tifoz të Chelseat në tribuna pas humbjes katastrofike 4-2 të skuadrës së tij ndaj Arsenalit.

Kapiteni i klubit u përplas verbalisht me një tifoz të tijin pas përfundimit të ndeshjes.

Azpilicueta nxori duart jashtë në konfuzion të dukshëm, ndërsa tifozi bëri me gjeste drejt tij nga tribuna, duke u nënkuptuar se Chelsea duhej të tregonte më shumë luftë.

Azpilicueta ka reaguar nga distanca fillimisht tifozin dhe duke bërë me gjeste drejt tij.

Mbrojtësi i tërbuar më pas u vërsul në tribunë për të zgjidhur mosmarrëveshjen, duke kritikuar tifozin për duartrokitje sarkastike.

Mbështetësi fillimisht u duk se argumentoi çështjen e tij përpara se të tërhiqej duke i mbajtur duart lart nga spanjolli për t’i kërkuar falje dhe më pas duke i dhënë atij një gisht lart.

Tifozët e tjerë të Chelseat në zonë dukej se po i ofronin mbështetje Azpilicueta-s – duke i thënë atij të injoronte tifozin e zemëruar.

Azpilicueta kishte çdo të drejtë të hutohej nga kritikat e tifozëve pasi Chelsea arriti në finalen e FA Cup të dielën.

Thomas Tuchel gjithashtu duket i vendosur për të udhëhequr skuadrën e tij në katër vendet e para, pavarësisht pengesës shokuese kundër Arsenalit.

Por shefi i Chelseat në fakt simpatizoi tifozin e inatosur, duke thënë: “Unë nuk isha pjesë e tij. E pashë, por sinqerisht mund ta kuptoj edhe tifozin”./ h.ll/albeu.com


Shtuar 21.04.2022 08:42