Bayern Munchen “shpërblen” Kahn dhe Salihamidzic menjëherë pas titullit kampion, i pushon nga puna

Bayern Munich ka shkarkuar Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic menjëherë pas fitimit të titullit kampion, raporton Bild.

Ndërkohë specialisti i merkatos, Fabrizio Romano, bën të ditur se Jan-Christian Dreesen do të jetë CEO i ri i bavarezëve, ndërsa Kahn nuk ishte i pranishëm ditën e sotme në stadium.

Më parë, Kahn dhe Salihamidzic u kritikuan për vendimin e tyre për të shkarkuar Julian Nagelsmann.

Pas ndryshimit të trajnerit, skuadra e Mynihut u eliminua nga Champions League, duke u mposhtur nga Manchester City në çerekfinale.

Gjithashtu, tashmë  ish-drejtori sportiv, Salihamidzic konsiderohet fajtor për problemet me afrimet dhe largimet nga skuadra, ndërsa pika që mbushi gotën ishte mungesa e reagimit për të afruar një sulmues të kalibrit Leëandoëski pas largimit të polakut.


Shtuar 27.05.2023 18:43