Vjen në jetë djali i Bes Kallakut dhe Xhensila Myrtezajit, zbulohet emri i veçantë

Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaji janë bërë prindër për herë të dytë.

Ka qenë vetë çifti që ka ndarë lajmin e gëzueshëm më ndjekësit në rrjetet sociale ku ka zbuluar edhe emrin. Ata e kanë quajtur djalin e tyre Amen.

Postimi i Xhensilës:

11/11 11:11 Am AMEN 🙏
Çfare rrugetimi kemi pasur te dy se bashku ne 9 muaj biri im… Vetem ne te dy ne çdo veshtiresi brenda 1 trupi. Ti i tregove mamit forcen tende, e une mora force vetem nga ti. Qe tani e shikoj madheshtine tende biri im. Misioni me i bukur i jetes sime eshte lumturia jote dhe e motres tende. Lutja ime per Ajken dhe ty eshte t’i keni duart e bashkuara gjithe jeten, te frymezoni zemrat e njerezve si motra dhe vellai me i mire per njeri-tjetrin.
Te rritesh i forte ne shpirt biri im, paç vullnetin per te bere gjithçka ne rrugen e Zotit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Xhensila Myrtezaj (@xhensilamyrtezaj)

Postimi i Bes Kallakut:
“Ashtu si mbyllet fundi i cdo lutjeje me Amen, ashtu u mbyllen dhe ditet e pritjes tende Amen!!! Ashtu qoftë, eshte kuptimi i fjales Amen, ne dakortesi me Zotin per ty, ashtu qofte! Per cdo Haleluja ka nje Amen, per ty Amen ka nje Haleluja!”, shkruan Besi.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bes Kallaku (@bes_kallaku)

Kujtojmë se Bes Kallaku dhe Xhensila janë bekuar me fëmijën e parë, para 5 vitesh, vajzën e tyre Ajkën./albeu.com/