5 arsye të mrekullueshme pse duhet të pimë çdo ditë 1 gotë lëng frutash të freskët

Nuk ka gjë më të shëndetshme sesa një gotë lëng frutash i freskët.

Më poshtë ju rendisim 5 arsye përse:

Detoksikon trupin tuaj
Një gotë lëng i freskët frutash në mëngjes nxjerr jashtë trupit tuaj toksinat e dëmshme. Lëngu i freskët përmban të gjitha enzimat, mineralet, vitaminat të cilat përthithen lehtësisht nga trupi juaj.

Nxit humbjen në peshë
Filloni e pini çdo ditë një lëng frutash të freskët dhe do të shihni ndryshimin që do të ndodhë me trupin tuaj.

Trupi juaj hidratohet më së miri
Lëngjet e frutave i japin një avantazh trupit tuaj sepse e mbajnë të hidratuar për një kohë të gjatë . Nëse ndiheni të lodhur pas një dite të gjatë, mjafton një gotë lëng frutash dhe i keni siguruar në çast trupit tuaj, vlerat më të mira ushqyese.

Ju ndihmon për tretjen
Lëngu i freskët prej frutave dhe kombinimi mes tyre për një shije sa më të mirë, i japin trupin tonë minerale thelbësore dhe enzima që nxisin tretjen e shëndetshme.

Lëng frutash sa herë jeni shumë të uritur
Pjesa më e mirë e lëngut të frutave është që ju plotëson për një kohë të gjatë dhe nuk ju lë të gaboni me ushqimin që konsumoni në rastet kur jeni shumë të uritur.

Image result for fresh juices

Shtuar 21.01.2022 20:44