Shpina ju dhemb gjithnjë e më shumë për shkak të qëndrimit jo të duhur? Si të rigjeneroni shtyllën kurrizore në 2 minuta (VIDEO)

Sa më shumë të rritemi, aq më e fortë do të jetë dhimbja e shpinës.

Sidomos nëse kemi një problem me shtyllën kurrizore të shtrembër ose qëndrim të gabuar.

Dhimbja e shpinës mund të kthehet në një problem të madh, veçanërisht pas disa orësh punë në kompjuter, shkruan albeu.com.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Meditation & Spiritual Secrets (@meditationsecrets)


Më pas është koha për të bërë një pushim dhe për t’u përpjekur për të hequr qafe dhimbjen.

Dy ushtrime të shkurtra, secila prej një minutë, do t’ju sjellë lehtësim të madh.

Në thelb, pozicioni i fillimit është i njëjtë, gjunjëzohuni pak më larg nga shtrati, por aq afër sa të mbështetni bërrylat në shtrat.

Më pas uleni ngadalë shtyllën kurrizore dhe bashkoni krahët dhe afrojini më pranë kokës.

Një tjetër ushtrim përfshin goditjen e vitheve në thembra. /albeu.com/