Zjarret në Greqi, Rama: E trishtë të shohësh vendin tonë të bukur fqinj që vuan

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me zjarret e ditëve të fundit në Greqi.

Në një postim në platformën “X”, Rama thotë se është e trishtë të shohësh vendin fqinj që vuan vazhdimisht nga zjarret, të cilat as këtë verë nuk kanë munguar në shumë rajone.

Më tej ai shton populli i guximshëm grek dhe të gjithë ata në uniformë që luftojnë kundër shkatërrimeve të tilla meritojnë solidaritetin tonë të plotë dhe admirimin e thellë.

“Është shumë e trishtueshme të shikosh vendin tonë të bukur fqinj që vuan vazhdimisht nga zjarret, ndërsa populli i guximshëm grek dhe të gjithë ata në uniformë që luftojnë kundër shkatërrimeve të tilla meritojnë solidaritetin tonë të plotë dhe admirimin e thellë”, shkroi Rama.


Shtuar 22.08.2023 18:29