VIDEO/ Tërmeti me magnitudë 6.7 godet Ekuadorin, raportohet për të vdekur

Një tërmet me magnitudë 6.7 goditi një rajon bregdetar të Ekuadorit dhe Perusë veriore të shtunën në mesditë, duke lënë të paktën katër persona të vdekur dhe duke shkaktuar dëme të shumta materiale.

Sipas Shërbimit Meteorlogjik thellësia e tërmetit ishte 66.4 km.

Për tërmetin ka reaguar edhe presidenti i Ekuadorit, i cili përmes një postimi në Twitter bën thirrje për qetësi dhe informim përmes kanaleve zyrtare.

Autoritetet peruane thanë se tërmeti u ndje në rajonin verior të vendit dhe se nuk kishte raporte të menjëhershme për dëmtime në njerëz apo struktura./Albeu.com/


Shtuar 18.03.2023 21:37