Tifozi me famë botërore i Man City kërcënoi me jetë Stefan Saviç, pendohet dhe kërkon falje

Përfundimi i ndeshjes çerekfinale të Ligës së Kampionëve Atletico Madrid-Manchester City ishte shumë i zjarrtë, pasi tensionet u rritën në Estadio Wanda Metropolitano, ndërsa skuadra angleze frenonte orën. Madje ka pasur edhe një përleshje në tunel më pas, me Liam Gallagher të mërzitur veçanërisht nga roli i Stefan Savic.

Qendërmbrojtësi, i cili dikur luante për Manchester City, u përlesh me Jack Grealish dhe të tjerë, duke e bërë kreun e grupit “Oasis” të postonte një kërcënim në Twitter.

“Stefan Savic, ky është një kërcënim, nëse nisem drejt teje si budalla, je i vdekur”, shkroi Gallagher në Twitter.

Kjo u bë shpejt virale dhe Gallagher u detyrua të fshinte postimin e tij në Twitter dhe të kërkonte falje.

“Jam vërtet i mërzitur dhe i mërzitur me veten time, ndjej se i kam zhgënjyer të gjithë fansat e mi nga sjellja ime e çuditshme”, ka shkruar ai.

“Unë jam një model për të rriturit, shpresoj se mund të më falësh.”/ h.ll/albeu.com

Shtuar 15.04.2022 17:05