Tërmeti i fortë godet shtetin ballkanik, magnituda dhe epiqendra

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.7 ka goditur Rumaninë, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në Serbi.


Epiqendra ishte afër qytetit të Aradit, në një thellësi prej nëntë kilometrash.

“U ndje shumë i fortë në Cluj-Napoca. Unë jetoj në katin e tretë. Zgjati rreth 20 sekonda”, janë disa nga komentet në faqen e Qendrës Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (EMSC).


Shtuar 6.06.2023 21:45