Temperaturat e ulëta “mbërthejnë” vendin, ARRSH apel: Tregoni kujdes në këto rrugë

Temperatura të ulëta, pa reshje kanë përshkuar vendit dhe sipas parashikimit të motit gjatë natës do të zbresin nën 0 °C

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se është bërë trajtimi me kripë në akset me pretencë bore për të shmangur ngricat, si në; Tropojë, Kukës, Korçë

Gjithashtu ka bërë apel për drejtuesit e mjeteve që të bëjnë kujdes gjatë udhëtimit gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit, të respektojnë sinjalistikën të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me goma dimërore./albeu.com


Shtuar 11.01.2022 18:19