Sot ndërroi jetë, postimi i fundit i ish-senatorit amerikan Bob Dole në Twitter: Zoti i bekoftë SHBA-të dhe Kosovën (FOTO LAJM)

Sot u nda nga jeta një mik i madh i shqiptarëve, ish-senatori amerikan, Bob Dole, në moshën 98-vjeçare.

Postimi i tij i fundit në rrjetin social Twitter ka qenë një urim edhe për Kosovën.

Më 1 dhjetor, Dole njoftonte për një takim virtual që do të realizohej kushtuar Kosovës.

“Zoti e bekoftë Amerikën dhe Zoti e bekoftë Kosovën”, shkruante ai./albeu.com/


Shtuar 5.12.2021 19:34