Samiti i BE dhe Ballkanit Perëndimor, momenti kur kërcejnë dy kryeministrat (VIDEO)

Kërcimi i organizuar nga fëmijët me rastin e samitit BE-Ballkan Perëndimor, bëri që dy liderë të vendeve demokratike të kërcejnë dhe të shijojnë tingujt e muzikës.

Kryeministri i Holandës Mark Rutte, si dhe homologu i tij nga vendi fqinj i Luksemburgut, Xavier Bettel, nuk i rezistuan dot tingujve të muzikës. Ata u kapën në kamera duke kërcyer sado pak e duke qeshur me njëri-tjetrin.

Korrespondenti i Financial Times Henry Foy, shpërndau në Tëitter videon, duke shkruar: Ja pse politikanet nuk duhen të kërcejnë, dhe t’ia lënë këtë gjë fëmijëve.


Shtuar 6.12.2022 20:23