Prekëse, futbollisti në Francë i dedikon golin Dwamenas

Humbja e Raphael Dwamena-s është një dramë për të gjithë futbollistët në Europë dhe më gjerë. Ai vdiq gjatë ndeshjes mes Egnatias dhe Partizanit duke dhënë frymën e fundit në fushë në minutën ’24 teksa ndodhej në zonën para portierit rrogozhinas.

Ndërkohë, sulmuesi nga Nigeria, Moses Simon i dedikoi dje golin Dëamenas. Goli i tij ishte i vetmi i Nantes në humbjen 3-1 ndaj Metz, në Ligue 1. “U prehsh në paqe, Raph” – shkruhej në fanellën e Simon. Kujtojmë që Simon ishte shok skuadre me Dëamena-n në vitin 2018 te skuadra e Levantes. /albeu.com


Shtuar 13.11.2023 19:09