PËRMBYTJET/ “Jemi të pikëlluar”, Yuri Kim reagon për situatën problematike në vend: Të gatshëm të ofrojmë mbështetje

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar me anë të një postimi Tëitter për situatën problematike në vendin tonë, ku deri më tani kanë ndërruar jetë 2 persona dhe janë shkaktuar shumë dëme materiale.

Kim ngushëllon familjarët që humbën njerëzit e tyre të dashur dhe po ashtu respekton shqiptarët që ndihmojnë qytetarët e tyre.

Në fund ajo shton se ata janë të gatshëm të ofrojnë mbështetje sipas nevojës.

Postimi:

“Jemi të pikëlluar për vdekjet dhe dëmet që u shkaktuan nga përmbytjet shkatërruese në veriun e Shqipërisë. Shprehim ngushëllime për familjet e atyre që humbën njerëzit e tyre të dashur dhe respekt për guximtarët shqiptarë që ndihmojnë bashkëqytetarët e tyre. Ne jemi të gatshëm të ofrojmë mbështetje sipas nevojës”, shkruan Kim./albeu.com