I fohti ekstrem “ulet këmbëkryq” në Shqipëri, ja sa zbresin temperaturat orët e ardhshme

Prej 24 orësh Shqipëria është përfshirë nga i ftohti polar, ku temperaturat anë zbritur disa grad nën zero.

Ndërkohë që edhe në orët në vijim pritet një rënie e ndjeshme e tyre.

Windy as forecasted

Weather radar, wind and waves forecast for kiters, surfers, paragliders, pilots, sailors and anyone else. Worldwide animated weather map, with easy to use layers and precise spot forecast. METAR, TAF and NOTAMs for any airport in the World. SYNOP codes from weather stations and buoys.

Parashikohet që gjatë orëve të ardhshme temperaturat të bien deri në 13 gradë celcius në zonat malore të vendit.

Temperaturat e ulëta do na shoqërojnë deri ditën e premte, ndërsa të shtunën dhe të dielën pitet një përmirësim i ndjeshëm sa i përket vlerave minimale.

/AlbEu.com/


Shtuar 6.02.2023 18:51