Horoskopi 9 Dhjetor, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi

Sot është një ditë e mirë. Koha për të marrë vendime të rëndësishme, për të vëzhguar sjelljet dhe për të vlerësuar disa fakte dhe situata, në mënyrë që të dini saktësisht se ku jeni. Përfitoni nga intuita dhe mprehtësia juaj e fortë për të zbuluar se çfarë po ndodh fshehurazi rreth jush.

Nëse jeni beqarë mos u tërhiqni nga lajkat, komplimentet dhe fjalët e tepërta, sepse përsëri do të besoni te njerëzit e gabuar, do të keni shpresa të rreme dhe në fund do të zhgënjeheni.

Jeni shumë të prirur për gabime në vendin e punës dhe duhet të përqendroheni më shumë.

Demi

Sot, miqtë tuaj do t’ju ndihmojnë dhe mbështesin në arritjen e një qëllimi të madh. Mos kini frikë nga trazirat, pasi disa do të jenë mundësi të papritura, të cilat duhet t’i shfrytëzoni tani për të përmbushur një ëndërr madhështore.

Nëse je beqarë, ndoshta një njohje e re do të vijë përmes një shoqërimi dhe kontaktesh miqësore.

Bashkëpunimet e duhura do t’ju japin sukses profesional.

Binjakët

Sot ke sukses dhe tërheq vëmendjen në çdo mënyrë, dhe do të merrni respektin e të tjerëve.

Ju e dini saktësisht se çfarë dëshironi dhe sot mund ta bëni. Marrëdhëniet trajtoni me qetësi, logjikë, pjekuri dhe objektivitet. Kjo sjellje e juaja do të sjellë tek ju, vetëm njerëz të vërtetë dhe të ndershëm për ju.

Nëse jeni të fejuar, shmangni ankesat, murmuritjet dhe kërkesat irracionale sot, të cilat mund të sjellin polemika dhe ftohtësi në marrëdhënien tuaj. Nëse je beqarë pretendon një marrëdhënie të qëndrueshme, kuptimplote dhe të sigurt.

Gaforrja

Sot, është padyshim një ditë plot kontakte, mesazhe, njohje të reja, telefonata, fat, udhëtime, lajme të mira, komunikime dhe takime. Sigurisht duhet të kufizoni prirjen tuaj në humor provokues, pasi disa mund të ofendohen dhe të keqkuptohen.

Nëse jeni të fejuar, thoni po sot në një diskutim konstruktiv me gjysmën tjetër, për një dalje argëtuese ose për të organizuar një dalje freskuese.  Nëse jeni beqarë kufizoni entuziazmin dhe spontanitetin tuaj të tepruar në njohje dhe flirtime të reja,.

Disa vështirësi financiare që mund të lindin sot, janë kryesisht për shkak të teprimeve tuaja!

Luani

Sot, ju merrni kontrollin në duart tuaja, në të gjitha situatat dhe në të gjitha fushat e jetës tuaj, të cilat ju kanë pushtuar prej kohësh dhe do të arrini t’i arrini qëllimet dhe planet tuaja shumë më lehtë, përmes komunikimeve me njerëzit që ju rrethojnë.

Nëse jeni beqarë, fuqia e sharmit tënd të bën të aftë të joshësh këdo. Nëse jeni të fejuar do të mësoni sot një sekret që e dini se çfarë ju mban prej kohësh partneri dhe e shihni qartë realitetin.

Në planin financiar padyshim që keni një favor, pasi do mund të gjeni zgjidhje edhe për problemet e së shkuarës.

Virgjëresha

Sot gjithçka rrjedh në mënyrë harmonike dhe paqësore, gjë që do t’ju ndihmojë të merrni kohën tuaj për të marrë vendimet e duhura dhe për të kaluar momente të bukura me njerëzit që doni dhe ata ju duan.

Situatat e vështira përfundojnë dhe zgjidhjet vijnë lehtësisht, me ndihmën e atyre që ju rrethojnë.

Nëse jeni beqarë sot vjen një njohje e re simpatike që premton një të ardhme, me një person që do t’ju bëjë vërtet të ndiheni të sigurt. Nëse jeni të fejuar, partneri juaj dhe ju lehtë ecni përpara në qëllimet tuaja të përbashkëta të dashurisë.

Bashkëpunimet tuaja po përmirësohen dhe më në fund keni harmoni dhe mirëkuptim.

Peshorja

E dashura Peshore, sot ju e dini mënyrën e duhur dhe efektive të komunikimit, e cila do t’ju sjellë përfitime të mëdha për jetën tuaj të përditshme. Ata që ju rrethojnë, ju falënderojnë.

Nëse jeni të fejuar, sot do ju mungojnë momentet romantike dhe pasionante  me partnerin tuaj por fatmirësisht e gjithë kjo është e përkohshme.  Nëse jeni beqarë, do të ketë flirtim me një person që ndodhet në ambientin tuaj profesional.

Ekonomikisht, të presim zgjidhje të përhershme për probleme të ndryshme praktike!

Akrepi

Sot, miku Akrep, ngjarjet dhe situatat do t’ju shkaktojnë emocione, gëzim, kënaqësi. Të tjerët do t’ju ndihmojnë në shumë nga qëllimet tuaja.

Nëse jeni të fejuar, jeni shumë dramatikë dhe kërkues ndaj partnerit tuaj, por momentet pasionante, emocionet intensive, romanca dhe surprizat e gëzueshme nga partneri juaj, do të rregullojnë gjithçka.

Edhe nga ana financiare do keni një favor sot, përderisa nuk rrezikoni shumë.

Shigjetari

Sot, interesi juaj është i përqendruar te shtëpia dhe familja. Instinkti dhe intuita ju ndihmojnë në çdo vendim. Dita e sotme ju shtyn të kuptoni dhe qëllimet e atyre që ju rrethojnë dhe kjo do t’ju çojë në vendimet e duhura në lidhje me marrëdhëniet tuaja në shoqëri.

Nëse jeni beqarë do të ketë komunikim me një person nga e kaluara. Nëse jeni të fejuar, preferoni qe me partnerin , të shijoni me qetësi një film apo një darkë të këndshme së bashku.

Sot, në biznesin tuaj, ju arrini qëllime, përmes bashkëpunimeve tuaja shumë të përmirësuara. Në planin financiar ka disa shpenzime të vogla që lidhen me shtëpinë.

Bricjapi

I dashur përmbushja e qëllimeve tuaja dhe përmbushja e detyrave tuaja në pritje, janë shumë më të lehta për ju tani, falë mënyrës së zgjuar dhe korrekte që komunikoni me njerëzit e tjerë.  Do të keni disa mundësi për të përmirësuar ndjeshëm jetën tuaj shoqërore, por edhe marrëdhëniet me vëllezërit e motrat, të afërmit dhe fqinjët. Përveç kësaj, sot favorizohen udhëtimet!

Nëse je beqarë je plot me njohje të reja, fakt ky që do t’ju bëjë të ndiheni shumë të dëshirueshëm, dhe të dashur. Nëse jeni të fejuar, përpiquni që sot të bëni një diskutim të dobishëm me partnerin tuaj.

Ujori

Sot, mund të prisni në mënyrë të papritur, të gjitha zgjidhjet e problemeve që ju shqetësojnë prej shumë kohësh.

Nëse je beqarq çuditërisht je më i turpshëm dhe i fokusuar në flirtim. Megjithatë, sukseset nuk do të ndalen. Nëse jeni të fejuar, mos u joshni nga posesiviteti, kokëfortësia dhe xhelozia, duke shkatërruar atmosferën ndryshe pozitive me partnerin.

Në planin financiar do ketë sukses në çdo veprim tuajin!

Peshqit

Sot, disa nga qëllimet tuaja përmbushen lehtësisht dhe ju ndiheni plotësisht të kënaqur dhe të lumtur.

Nëse jeni të fejuar, shijoni momente sensualiteti, erotizmi dhe emocioni, me partnerin.

Mos shkaktoni grindje në mjedisin tuaj profesional, pa një shkak serioz. Në planin financiar mos merrni vendime impulsive, për të cilat më vonë mund të pendoheni.


Shtuar 8.12.2021 23:37