Gjesti i Nency Pelosi ndaj vajzës së vogël revolton rrjetin: Çfarë shtrige! (VIDEO)

Një video të publikuar në Twitter është në disavantazh të Kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve Demokratë, Nancy Pelosi. Kjo e fundit shihet teksa “shtyn” me krahë, vajzën e vogël të deputetes së Teksasit, Myra Flores gjatë një sesioni fotografik.

Republikanja Flores e bëri këtë pretendim në Twitter, pas ceremonisë së saj të betimit javën e kaluar, në të cilën ajo dhe vajza e saj pozuan me Pelosin.

Në videon e publikuar, Pelosi duket se bën një lëvizje me bërryl drejt vajzës së saj Flores, pa u kuptuar mirë në fakt nëse ka kontakt.

“Jam kaq krenare për vajzën time të fortë dhe të bukur, saqë ajo nuk lejoi që kjo të ndikonte tek ajo. Vazhdoni të buzëqeshni dhe të pozoni për foto si mbretëresha. Asnjë fëmijë nuk duhet të shtyhet për një foto”, u tha republikania Flores ndjekësve të saj.

Videoja u shpërnda nga një llogari pro-republikane e quajtur “Fytyra “e Amerikës”, e cila shkroi: “Nancy u përpoq të terrorizonte vajzën e Myra Flores, por mbretëresha jonë e vogël rezistoi!”

Ndërkohë, zëdhënësja e Nancy Pelosit akuzoi të hënën mediat për falsifikim të videos, duke theksuar se Kryetarja e Kuvendit thjesht po përpiqej të sigurohej që vajza e vogël të mos fshihej nga fokusi i fotografit.

“Është e trishtueshme të shohësh agjenci lajmesh që janë të vetëdijshme se si shtrembërojnë përpjekjen e presidentit për të siguruar që vajzat e përfaqësueses Flores të mos fshiheshin pas të gjitha fotove të një momenti kaq të rëndësishëm për familjen e tyre”, shprehet Shefja e Shtabit Drew Hamill.