Porti i “Berdyansk” në Ukrainë është në flakë (FOTO & VIDEO)

Porti i Berdyansk është duke u djegur, me mediat ukrainase që thonë se ka të ngjarë për shkak të sulmit të forcave ruse në rezervuarët e karburantit.

Video dhe imazhe tregojnë zjarre dhe tym që ngrihen në ajër.

Sky NeWs nuk i ka verifikuar pretendimet, fotot apo pamjet.

 

Shtuar 24.03.2022 08:08