Blinken takohet me homologun turk në Bruksel

Ministri i Jashtëm turk Hakan Fidan u takua me homologun e tij amerikan Anthony Blinken. Takimi i tyre u zhvillua në Bruksel, konkretisht para takimit të ministrave të jashtëm.

Të dy zyrtarët diskutuan zhvillimet në frontin e luftës midis Izraelit dhe Gazës si dhe anëtarësimin e Suedisë në NATO.


Shtuar 28.11.2023 14:36