Ballkani i Hapur, Rama: Nuk kemi luksin t’i kthejmë shpinën njëri-tjetrit, në dimër mund të mos kemi energji

“Sot jemi në një teh thike dhe nuk jemi vetëm ne në rajon, por në të gjithë botën. Në horizont është një dimër ku problemi nuk do të jetë çmimi i energjisë, por nuk do të ketë energji për të blerë. Nuk kemi luksin të qëndrojmë me kurriz njeri tjetrit dhe të hapin defterët e konfliktin. Njësoj si me grurin do të kujtojmë se Ballkani nuk është as i imi, as i Vucic apo Kovaçevskit, është i shqiptarëve”, tha Rama./albeu.com

Shtuar 8.06.2022 10:47