Babai i Messit takohet me presidentin e Barcelonës, katalanasit presin rikthimin e argjentinasit

Babai dhe agjenti i Lionel Messit, Jorge, është takuar me presidentin e Barcelonës, Joan Laporta, për të diskutuar rreth së ardhmes së argjentinasit.

Largimi i Messit nga Paris Saint-Germain tashmë është konfirmuar, por klubi i ri i argjentinasit ende nuk është vendosur, me yllin argjentinas të lidhur me një lëvizje në Arabinë Saudite ose Inter Miami, si dhe një rikthim të shumëpritur në Barcelonë.

Raportet më herët të hënën thanë se La Liga kishte pranuar më në fund propozimin e “planit të fizibilitetit” të Barçës, një udhërrëfyes që siguron dhe llogarit të ardhmen financiare të klubit, që do të thotë se klubi tani ka dritën jeshile për regjistrimin e kontratave të reja.

Me këtë, kthimi i Messit tani është vërtet i mundur.


Shtuar 5.06.2023 14:19