A do ta linte gazetarinë për politikë? Ori Nebijaj përgjigjet hapur

Prezantuesja Ori Nebijaj, e cila ka qenë dhe ish-kandidate për deputete nën logon e PD-së, ka folur për karrierën e saj në ekran dhe ambicien për politike.

Ajo është shprehur se nëse do të kishte fituar mandatin e deputetes do ta kishte lënë gazetarinë.

“Nuk isha fare e dyzuar, sepse do e lija gazetarinë, në rast se do merrja mandatin”, tha Nebiaj, duke shtuar më tej se kulmi i saj profesional prezantimin e “Pushime On Top”.

Ajo tha se ishte krenare me votat që mori në Tiranë edhe pse politika është për të një pasion, me të cilin ajo vijon t’i marrë kohë.


Shtuar 4.01.2022 10:00