Probleme me zemrën? Casillas kërkon respekt pas ndarjes me Sara Carbonero: Po na shkaktoni dëme të pariparueshme

Iker Casillas denoncoi, përmes një deklarate, mediat ku sipas tij  lajmi se: Casillas ka sërish probleme me sëmundjen e zemërs është i rremë.  Ai mohoi një infarkt të dytë që e largoi atë nga fushat e lojës më 1 maj të 2019, shkruan Albeu.com.

Casillas, para se të ngacmohej nga mediat pas ndarjes me ish-partneren e tij Sara Carbonero më 12 mars, tregoi se ishte një proces ndarjeje miqësore dhe kërkoi respekt për familjen e tij.

“Ngacmimi mediatik të cilit po i nënshtroheni si familjes time dhe unë personalisht po na shkakton dëme të pariparueshme. Unë do të doja të theksoja se ndarja jonë ishte miqësore dhe në deklaratën që unë dhe gruaja ime lëshuam, ne kërkojmë respekt për të, për fëmijët e mi dhe për mua. Për fat të keq, nuk po zhvillohet, gjë që reflektohet në ngacmim të përhershëm”, tha ai

Ish-lojtari i Real Madrid dhe Portos njoftoi se ai do të marrë masa ligjore kundër atyre që kanë shpërndarë informacione “krejtësisht të rreme”.

Lidhur me informacionin që tregonte për një rikthim të sëmundjes së tij, ai tha: “Revista të ndryshme kanë botuar lajme për gjendjen time shëndetësore, duke sugjeruar që unë kam pësuar një rikthim të sëmundjes që kam kapërcyer, kur ishte një sulm i thjeshtë alergjie”.

Dhe ai përfundoi: “Për të përfunduar, unë kërkoj respekt për këtë sektor në të cilin unë kurrë nuk kam marrë pjesë as personalisht as profesionalisht”. /albeu.com/

Shtuar 7.05.2021 09:05